Şenol Güneş, İzlanda maçı sonrası konuştu

12 Haziran 2019, 20:00
Şenol Güneş, İzlanda maçı sonrası konuştu

İzlanda yenilgisi sonrası Şenol Güneş çarpıcı açıklamalarda bulundu

A Milli Takımımız'ın EURO 2020 Elemeleri'nde İzlanda deplasmanındaki 2-1'lik yenilgisi sonrası teknik direktör Şenol Güneş basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 


İşte Güneş'in söyledikleri;


''Beraberlik bile alsak bizim için avantaj sürecekti. 2020 Avrupa Şampiyonasına gideceğimizi söylüyoruz, o gücümüz de var.

Kaybettiğimiz toplar atak oldu ve boy avantajları da vardı. Bu da sonuca yansıdı.

''ZAMAN GEÇİRMEDE ÇOK İYİLER''

Hakemle ilgili bir şey söylemek doğru değil. Savunmayı daha iyi yapıp oynamaya çalışan bir takımla karşılaştık. Merkezde top kazanıp onlarla atak yapmaya çalıştılar. Duran topları aradılar ve tecrübeliler. Savunmada, zaman geçirmede çok iyiler.

''KAAN'I ORTAYA ALIP...''

Eksikler nedeniyle Kaan'ı ortaya alıp Çağlar'ı stoperde kullanabilirdik ama o zaman çok defansif olurduk. Çağlar yüksek toplarda başarılı olurdu o zaman ama onun yerine Kenan'ı duran toplarda kullanmak istedik savunmada ama başarılı olamadık. ''


Mücadelenin ardından İzlanda Teknik Direktörü Erik Hamren'in açıklamaları ise şu şekilde:


''YÜZÜMÜZE TOKAT GİBİ GELDİ''

''İlk yarı çok iyiydi. Güzel oynadık. Savunmada sağlam durduk. Birçok pozisyon da bulduk. Türkiye kornerden 2-1'i buldu ve yüzümüze tokat gibi geldi bu gol. Aslında 3-0 biz önde girmeliydik soyunma odasına. Türkiye iyi bir takım, iyi oyuncuları var. Biz takım olarak birlikte durmaya çalıştık ve kazandık. 

yorum yapmak için lütfen Giriş yap

Tüm Yorumları Gör

Son Gönderiler

içeriği görüntülemek için Giriş yap