Roma taraftarı, De Rossi için protestolara başladı

18 Mayıs 2019, 00:52
Roma taraftarı, De Rossi için protestolara başladı

Efsane oyuncu için verilen kararı protesto ettiler

İtalya Serie A ekibi Roma'da taraftarlar, Daniele De Rossi'nin sözleşmesinin uzatılmamasından rahatsız.  


Roma'nın ateşli taraftarları, De Rossi'nin sözleşmesinin uzatılmamasının ve yıldız futbolcunun ayrılacak olmasının üzüntüsünü yaşıyor. Kulübün, efsaneleşen De Rossi'ye haksızlık yaptığını düşünen taraftarlar, sokaklara döküldü.

''BEN OLSAYDIM, SÖZLEŞME UZATIRDIM''


Tüm kariyerini Roma'da geçiren De Rossi, kulübün kendisiyle sözleşme yenilememe kararı duyulduğunda ''Eğer ben olsaydım, kendime yeni bir sözleşme teklif ederdim'' ifadesini kullandı. 35 yaşındaki yıldız isim, kendisine antrenörlük teklifi geldiğini ancak oynamaya devam etmek istediğini belirmişti.

''SAYGI DUYMAYAN ŞARLATANLAR!''


Tam 615 maça çıkan İtalyan orta saha için taraftarlar, ABD tarafından kulübün başkanı olan James Pallotta'yı eleştiren afişler astı. Kulüp binasının dışında toplanan yaklaşık 600 taraftar kulüp ikonlarının yıkılmasından yana dert yanıp ''Bu yöneticiler, saygı duymayan şarlatanlar!'' ifadelerini kullandı.
LONDRA'DA DA PANKART ASTILAR


Üzerinde ''Roma bize ait'' gibi ifadelerin yer aldığı pankartlar, Londra, New York ve Sydney gibi şehirlerde de asıldı.

De Rossi, Roma'da toplam 566 maça çıkıp 56 gol üretirken bu sezon ise sakatlığı sebebiyle 17 karşılaşmada görev alabildi ve 1 gol, 2 asist üretip yüzde 87 başarılı pas oranıyla oynadı. 


(De Rossi'nin Roma'daki ilk yıllarından).yorum yapmak için lütfen Giriş yap

Tüm Yorumları Gör

Son Gönderiler

içeriği görüntülemek için Giriş yap