Rıza Çalımbay resmi imzayı attı

07 Haziran 2019, 17:28
Rıza Çalımbay resmi imzayı attı

Yiğidolar, Rıza Çalımbay için imza töreni düzenledi

Süper Lig ekibi Sivasspor, Hakan Keleş ile yollarını ayırdı ve yeni sezon için Rıza Çalımbay ile anlaşma sağladı. Yiğidolar, Çalımbay için imza tören düzenledi. 


İşte Sivasspor'un resmi sitesinde yer alan imza töreni ayrıntıları;


Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay için Yeni Eylül Stadyumu'nda imza töreni düzenlendi.

İmza töreninde konuşan Başkanımız Mecnun Otyakmaz, kulübümüz için özel bir gün olduğunu belirterek, Rıza Çalımbay ile tekrar sözleşme imzaladığımızı kaydetti.

OTYAKMAZ: ''SİVAS, HOCAMIZIN KENDİ ŞEHRİDİR''


Otyakmaz, Rıza Çalımbay ile daha önce çalıştığımızı da anımsatarak, "Hepinizin hatırladığı gibi 2013 yılında 2,5 yıllık beraberlikten sonra, Süper Lig'de eşi görülmemiş beraberlikle Rıza Hocamızla birlikteliğimize bir müddet ara vermiştik. Aradan 6 yıl gibi bir süre geçti. Hem kendi açısından, hem bizim açımızdan; heyecanlı, inişli çıkışlı grafikler yaşandı. Bugün tekrar bir aradayız ve Demir Grup Sivasspor, geleceği daha güzel ve daha umutlu bakıyor. Hocamıza başta teşekkür etmek istiyorum, teklifimizi kabul ettiği için. Sivas, hocamızın kendi şehridir, Demir Grup Sivasspor kendi kulübüdür. 1967 yılında Kayserispor karşılaşmasına gitmek için babasının ardından ağlayacak kadar Sivassporludur. Dolayısı ile biz onunla birlikte olmaktan çok mutluyuz. Büyük başarılara imza atacağımızı düşünüyoruz." dedi.

''DOĞDUĞUM, BÜYÜDÜĞÜM ŞEHİR''

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay ise, Demir Grup Sivasspor'umuzda bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, "Sivas, benim için çok önemli bir yer. Doğduğum büyüdüğüm şehir. 4 Eylül Stadı'nın toprak zeminlerini de hatırlıyorum. Çok güzel günlerim geçti. Benim küçüklüğüm tamamen burada ve Sivasspor ile geçti. Bana ilk teklif edildiğinde Sivasspor'dan, beni ilk aradıklarında hakikaten inanılmaz heyecanlanmıştım; çünkü hayallerimden bir tanesiydi Sivasspor'u çalıştırmak. 2,5 yıla yakın mükemmel bir yönetimle beraber güzel bir grafik çizdik, iyi şeyler yaptık. Başkanımın da söylediği gibi çok iyi bir şekilde ayrıldık. Ayrılırken de gelmek üzere ayrıldık. Kısmet de bugüne oldu. Benim amacım Demir Grup Sivasspor'u çok iyi bir yere getirmek. Bu bir tek benimle değil ki başta yönetim, taraftarlar hatta basın mensubu arkadaşlarımız ile beraber çok iyi bir duruma getirmek istiyoruz. Buraya gelirken konuştum, hedefe gidelim, Erdal Bey (Sarılar) de ‘Hedefi seçtiğimiz için seni seçtik’ dediler. Kendilerine teşekkür ettim. Hiç tereddüt etmeden de buraya geldim. İmzamızı atacağız ve en kısa sürede de çalışmalarımıza başlayacağız. Ben başkanımız teşekkür ediyorum." diye konuştu.


Anlaşmanın süresinin sorulması üzerine Çalımbay şunları söyledi:


"Buradaki süre bence önemli değil. Burada yapacağımız işler çok önemli. Başarılara imza atmak için geldik buralara. Ben ilk geldiğimde de aynı şekilde 1 yıllık yapmıştım ve 3 yıl burada kaldım. Yine aynı şekilde 1 yıllık olur. Sürenin önemi yok. Önemli olan işlerimizin çok iyi gitmesidir. İyi gittiği takdirde de sonuna kadar da buradayız. Gitmeye niyetimiz yok. Her şeyimiz burada zaten. Önemli olan bu sene Demir Grup Sivasspor'un çok başarılı olması, başka bir şey değil. Ben bazı kulüplerle 3 yıl attım ama uzun süre olmadan ayrılabiliyorsunuz. Sözleşmenin 3-5 sene olması önemli değil, arkadaşları görüyorsunuz kısa sürede ayrılıyor. Önemli olan istikrar yakalamaktır. Belki de en rahat, güvenerek, inanarak çalıştığım yerlerin başında geliyor Demir Grup Sivasspor. Bu yüzden iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum."

''UZUN SÜREDEN BERİ OYUNCU SEYREDİYORUZ''


Takımımızdan bazı oyuncuların ayrıldığının hatırlatılması üzerine Çalımbay, "Çok oyuncunun gitmesi aslında bir avantaj, çünkü şu anda kendi takımımızı yapmış olacağız. Konyaspor'dan ayrıldıktan sonra uzun süreden beri oyuncu seyrediyoruz. Avrupa'nın hemen her yerinde ve Türkiye'de de seyrediyoruz ve iyi oyuncular kazandıracağız buraya. Bu tabi ki bir avantaj. Önemli olan bu oyuncuları transfer edebilmek bir an önce. Bu açıdan çoğunun gitmesi dezavantaj olmayacak, biz bunu alacağımız oyuncularla avantaja çevireceğiz. Bundan önce geldiğimizde de çok iyi oyuncuları buraya kazandırmıştık, aynı şekilde yapacağız." diye konuştu.

Konuşmaların ardından resmi sözleşme imzalandı.

İmza törenine yönetim kurulu üyelerimiz ve çok sayıda taraftarımız da katıldı.

Kaynak: Sivasspor.org.tr

yorum yapmak için lütfen Giriş yap

Tüm Yorumları Gör

Son Gönderiler

içeriği görüntülemek için Giriş yap