Richard Carapaz: Etabı kazanmama rağmen liderimiz Mikel Landa

15 Mayıs 2019, 15:58
Richard Carapaz: Etabı kazanmama rağmen liderimiz Mikel Landa

"Zafere ulaştığım için mutlu ve duygu doluyum"

Giro'nun 4. etabını ilk sırada tamamlayan Richard Carapaz, aldığı galibiyete rağmen Movistar takımı olarak lider Mikel Landa için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

102. İtalya Bisiklet Turu'nun (Giro d'Italia) 4. etabını Movistar takımından Richard Carapaz kazandı. Fanatik'ten Batuhan Özdemir'in haberine göre, Ekvadorlu bisikletçi, aldığı sürpriz galibiyeti ve takımının bundan sonraki planlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

"ZAFERE ULAŞTIĞIM İÇİN MUTLU VE DUYGU DOLUYUM"

Yarış sonrası basın toplantısında konuşan Carapaz; "Gerçek şu ki; tepelerle dolu uzun bir etabı, karmaşık bir şekilde tamamladık. Sporcuların etap boyunca yüklendikleri stres de kazalara neden oldu. Yarışın bitimine doğru kendimi küçük bir grubun içinde buldum. Roglic'in de bu grupta yer almasına ilişkin herhangi bir endişem yoktu. Sadece, kazanmak adına doğru hamleyi ne zaman yapmam gerektiğini hesapladım. Sonuçta zafere ulaştığım için mutlu ve duygu doluyum. Bugünkü sonuç, takımımın genel planlarında herhangi bir değişiklik yaşanmasına neden olmayacak. Önümüzde çok fazla dağlık etaplar var ve bu nedenle de Mikel Landa liderimiz olmaya devam ediyor" diye konuştu.


yorum yapmak için lütfen Giriş yap

Tüm Yorumları Gör

Son Gönderiler

içeriği görüntülemek için Giriş yap