OLİ 19 Mayıs 1919’un Yüzüncü Yılında Samsun’daydı

17 Mayıs 2019, 17:33
OLİ 19 Mayıs 1919’un Yüzüncü Yılında Samsun’daydı

3000’i aşkın çocuk buluştu

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) 'Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi (OLİ)', 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında ilköğretim çağındaki öğrencileri spor dalları ve kültürüyle tanıştırmak için 13-17 Mayıs tarihlerinde Samsun’da Canik, İlkadım, Atakum ilçelerinde ve Çatalçam Köyü’nde ilk ve ortaokulları ziyaret etti.

Tam 100 yıl önce 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlayan ve ülkemizin kaderini değiştiren büyük mücadelenin 100. yıl coşkusunu spor yolu ile ülkemizin geleceği gençlerimiz ile Samsun’da yaşayan OLİ, dört günlük programda 3000’i aşkın çocuk ile buluştu.

Olimpik spor dalları, spor kültürü, sağlıklı yaşam ve çevre duyarlılığını anlatmak için yapılan sunumlarda, çocuklar hem eğlenip hem öğrenerek bayram coşkusunu yaşadılar.

" MÜCADELE RUHUNU ÇOCUKLARIMIZ OLİ İLE PAYLAŞMAKTAN MUTLU"

Samsun’da yapılan OLİ sunumlarıyla ilgili düşüncelerini aktaran TMOK Yönetim Kurulu Üyesi ve Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Bilal Porsun, “Böylesine önemli bir yıldönümünde burada ülkemizin yarınları olan çocuklarımız ile buluşmak bizi oldukça etkiledi. 100 yıl önce burada Samsun’da başlayan mücadele ruhunu ve bayram coşkusunu çocuklarımız OLİ ile paylaşmaktan dolayı mutlu oldu” dedi. 

yorum yapmak için lütfen Giriş yap

Tüm Yorumları Gör

Son Gönderiler

içeriği görüntülemek için Giriş yap