Obradovic: Tüm sorular belli

16 Mayıs 2019, 15:08
Obradovic: Tüm sorular belli

"Soru sormak gibi bir amacım yok!"

THY Euroleague'de Anadolu Efes-Fenerbahçe Beko ve CSKA-Real Madrid arasında oynanacak olan Final Four öncesinde düzenlenen basın toplantısında takımların antrenörleri ve basketbolcular bir araya geldi.

Seremoni başlangıcında söz alan Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Obradovic, "Sezon içerisinde 28 galibiyet aldık. Şimdi 29 ve 30. galibiyetlere ihtiyacımız var. Bunu yapmak için çalışıyoruz. Her ne olursa olsun oyuncularımla gurur duyuyorum. Pick and roll savunması oyunun bir parçası. Anadolu Efes, pick and roll icrasını son derece etkili uygulayan bir takım. Biz de Final Four maçında olması gereken agresif savunmayı yapacağız. 4-5 oyuncu pick and roll'ü çok iyi yaparak cezalandırabiliyorlar. Anadolu Efes gibi muhteşem bir basketbol oynamaya çalışacağız, önceliğimiz bu" diye konuştu.

Antrenörlerin ve basketbolcuların kısa açıklamalarının ardından gazeteci sorularına geçildi.  Bu esnada mikrofonu alan bir Yunanistanlı gazeteci, sorduğu soruyla epey şaşırttı.

Gazeteci, "1988'den bu yana Euroleague finallerini izliyorum. Soru sormak gibi bir amacım yok. Tek isteğim sayın Obradovic'e söz vermek" diye konuştu. 

Deneyimli basın mensubu ayrıca, "Aramızdan birini seçmenizi ve soru sormanızı istiyorum. Ne sormak istersiniz merak ediyorum" deyince salonda gülüşmelerle birlikte kısa süreli bir sessizlik oldu. Böyle bir istek beklemeyen Sırp çalıştırıcı epey şaşırdı ve kısa bir cevap vererek bu isteği geçiştirdi. Obra, "Zorlu bir durum, tüm sorular ve yanıtlar belli aslında..." diye cevap verdi. 

yorum yapmak için lütfen Giriş yap

Tüm Yorumları Gör

Son Gönderiler

içeriği görüntülemek için Giriş yap