Muhammet Arif Kaya Balkan üçüncüsü oldu

12 Haziran 2019, 15:48
Muhammet Arif Kaya Balkan üçüncüsü oldu

Türkiye’yi 123 karateci temsil etti

Bosna Hersek’te yapılan 24. Minik ve Yıldızlar Karate Balkan Şampiyonası'na milli takımı ve Sivas’ı temsilen katılan Muhammet Arif Kaya, kategorisinde balkan üçüncüsü oldu.

Bosna Hersek’in Banja Luka kentinde düzenlenen '24. Minik ve Yıldızlar Karate Balkan Şampiyonası' heyecanı sona erdi. Şampiyonaya, Türkiye’nin yanı sıra Balkan Karate Federasyonu’na üye ülkelerden Bosna Hersek, Karadağ, Sırbistan, Hırvatistan, Bulgaristan, Makedonya, Romanya, Slovenya ve Arnavutluk katıldı. 1039 sporcunun mücadele ettiği müsabakalarda Türkiye’yi 123 karateci temsil etti. 

SİVAS KARATE CAMİASINI GURURLANIRDI

Milli takımı ve Sivas’ı temsilen şampiyonaya katılan Sivas Belediyespor Kulübü sporcusu Muhammet Arif Kaya yapmış olduğu derece ile Sivas karate camiasını gururlandırdı. 2006 doğumlu 50 kiloda yarışan Kaya, şampiyonada rakipleriyle kıyasıya mücadele ederek kategorisinde üçüncü olarak bronz madalya kazandı ve balkan üçüncüsü oldu. 

Sivas Belediyespor Kulübü Başkanı Harun Budaklı ise, dereceye giren Kaya’yı tebrik ederek, “Sporcumuz 24. Uluslararası Balkan üçüncüsü oldu. Bosna Hersek’te yapılan 2006 doğumlu 50 kiloda yarışan Muhammet Arif Kaya’yı başarısından dolayı tebrik ediyorum” dedi. 

FANATİK

yorum yapmak için lütfen Giriş yap

Tüm Yorumları Gör

Son Gönderiler

içeriği görüntülemek için Giriş yap