Manchester City, UEFA Mali Kontrol Kurumu'na sevk edildi

16 Mayıs 2019, 22:23
Manchester City, UEFA Mali Kontrol Kurumu'na sevk edildi

"Düşmanca bir süreç..."

İngiltere Premier Lig şampiyonu Manchester City, finansal fair play kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle UEFA Mali Kontrol Kurumu'na sevk edildi.

Geçtiğimiz günlerde, UEFA Kontrol Kurulu Başkanı ve aynı zamanda eski Belçika Başbakanı Yves Leterme'nin İsviçre'de yaptığı toplantıda Football Leaks'in ortaya çıkardığı yolsuzluk belgelerini ve delillerini incelediği belirtilmişti. Anımsanacağı üzere Football Leaks'in yayınladığı belgelerde, Manchester City'nin sahibi Sheikh Mansour'un kulübe 60 milyon pound aktardığı, ancak bunu sponsorluk olarak gösterdiği ortaya çıkmıştı.

Yaşanan bu sürecin ardından UEFA beklenen hamleyi yaptı ve İngiliz devini Mali Kontrol Kurumu'na sevk etti.

AVRUPA'DAN MEN EDİLEBİLİR

Öte yandan, kararın açıklanmasıyla birlikte Manchester City resmi internet sitesinden bir paylaşım gerçekleştirildi ve, "Kulübümüz, UEFA'nın soruşturması karşısında düş kırıklığına uğradı ancak bu duruma şaşırmadı. Hatalar ve yanlış anlaşılmalar içeren bu karar; tatmin edici olmayan ve düşmanca bir süreç içinde bulunulduğunun göstergesidir" ifadeleri kullanıldı.

UEFA Mali Kontrol Kurumu'ndan City'nin yolsuzlukta bulunduğuna dair karar çıktığı takdirde Pep Guardiola'nın ekibi Şampiyonlar Ligi'nden men edilebilir.yorum yapmak için lütfen Giriş yap

Tüm Yorumları Gör

Son Gönderiler

içeriği görüntülemek için Giriş yap