Hasan Çetinkaya transfer gündemini değerlendirdi

10 Haziran 2019, 09:48
Hasan Çetinkaya transfer gündemini değerlendirdi

Hasan Çetinkaya, Fenerbahçe'nin transferlerini anlattı

Fenerbahçe eski idari menajeri HasanÇetinkaya transfer gündemini A Spor'da değerlendirdi. 


İşte Hasan Çetinkaya'nın aktardıkları;


Fenerbahçe’nin eski idari menajeri Hasan Çetinkaya: “Ülkemizde ödenen ücretler yüksek olunca yabancı oyuncuların ayrılması zorlaşıyor.  Alınan oyuncuları süratle değersizleştiriyoruz. Kısa vadede transfer planlamasını herkes yapıyor. Bir tek biz görevdeyken Eljif Elmas’ı transfer ettik. 

''OSMANLI KÜLTÜRÜYLE BÜYÜMÜŞ''

Eljif Elmas’ı 20’ye yakın kulüp istiyordu. Kendisi Osmanlı kültürüyle büyümüş, ailesine de teşekkür etmemiz lazım. Eljif bu sene sezona damga vurmuştur.”

Aykut Kocaman zamanında ‘Bırak yıldızları, Eljif’i Fenerbahçe’ye kazandırırsak kulübün geleceğini kurtarır’ demişti. Enes Ünal Manchester City’de forma giymeden kulübe para kazandırdı.

''LEWANDOWSKİ İLE ANLAŞMIŞTIK''

Fenerbahçe’de görev yaparken Lewandowski’yle anlaşmıştık. Çocuk son anda Borussia Dortmund’u tercih etti. Biz Fenerbahçe’ye getirsek belki de taraftarlar bize tepki gösterirdi.

Niang transferinde eşiyle konuşmuştum bana ‘Türkiye’de çarşafı nasıl örtmem gerekiyor’ diye sormuştu.

Nani transferinde Raul Meireles bize yardımcı olmuştu.

Her transfer döneminde bir mevkide ortaya atılan oyuncular bir elin parmak sayısını geçmez. Gomis, Soldado, Negredo kimse artık bu isim tecrübeli ve bedeli yüksek olmayacak isimler.

''NEYMAR İLE TRANSFER PİYASASI DEĞİŞTİ''

Kaleci aradığımız dönemde küme düşen Sunderland’in kalecisini Everton 36 milyon euro bonservis bedeliyle transfer etmişti. Neymar’a 222 milyon euro verildiği gün transfer piyasası değişti.

Aziz Yıldırım, La Liga’nın gol kralını 14 milyon euro bedelle Fenerbahçe’ye getirdi. O dönemin şartlarıyla, bu dönem çok farklı.

''SOSYAL MEDYAYA DEVLETİMİZİN TEDBİR ALMASI GEREKİYOR''

Sosyal medyayla ilgili devletimizin çok ciddi tedbirler alması gerekiyor. Başkan değiştirme, kulüplere yön verme, sahada oynayacak oyunculara kadar birçok şeye müdahale olabiliyor.

Her transferin zorluğu var. Almak isteyip de alamadığımız oyuncu çok oldu. Transfer dönemi geniş bir dönem. Raul Meireles ülkemizde yeteri kadar değer görmedi. Niang için de aynısını söyleyebilirim.

''LASSANA DİARRA'YI ALIYORDUK''

3 Temmuz’dan hemen önce Aziz Yıldırım kadroya takviye kararı almıştı. Lassana Diarra’yı alıyorduk ama sonraki sıkıntılı süreçte transfer gerçekleşmedi. Beni çok üzmüştü. İspanya’ya dönerken İsmail Kartal’la beraber gitmişlerdi. Stadyumu gezdi, transfer adeta kapıdan döndü.

Ülker Arena gibi bir tesis, Avrupa’nın herhangi bir yerinde yok.

''KJAER İLE 2 SENE ÖNCE DE ANLAŞMIŞTIK''

Sow’un Fenerbahçe’ye gelişi de beni çok heyecanlandırmıştı. Çok önemli teklifler almasına rağmen Türkiye’ye karşı müthiş bir bağlılık hissetmişti.

Simon Kjaer’le gelişinden 2 sene önce de anlaşmıştık. Daha sonra takımı tanıdığı için Yobo’yla devam kararı aldık. 


yorum yapmak için lütfen Giriş yap

Tüm Yorumları Gör

Son Gönderiler

içeriği görüntülemek için Giriş yap