Hakan Çalhanoğlu: "Fransa'yı üzmek istiyoruz"

07 Haziran 2019, 21:54
Hakan Çalhanoğlu: "Fransa'yı üzmek istiyoruz"

Yıldız oyuncu Fransa maçına odaklandı

2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu 3. maçında yarın Konya'da Fransa'yı konuk edecek A Milli Futbol Takımı'nda futbolculardan Hakan Çalhanoğlu basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Fransa maçının kendileri için önemli olduğuna dikkat çeken Hakan Çalhanoğlu, "Yarınki maç bizim için önemli. Fransa'nın iyi bir takım olduğunu biliyoruz. Kaliteli oyuncuları var. BU maçı çok bekledik. 2 galibiyetle başladık, bu bizim için çok iyi. Bir alışkanlık olması lazım. Kaybetmekten nefret etmemiz gerekiyor. İnşallah yarın Konya halkıyla beraber galibiyet alırız. Her puan bizim için önemli, onun içi yarın kaybetmememiz lazım" dedi.

"İYİ MOTİVEYİZ"

Milli takımın kaliteli oyunculardan oluştuğuna dikkat çeken Çalhanoğlu, "Bizim rakiplerimizin bu takımlar olması lazım. Brezilya, Fransa, Hırvatistan gibi ülkelerle kafa kafaya oynamamız gerekiyor. Her ülkeye saygımız sonsuz. Takımda herkes kaliteli oyuncu. Büyük takımlarla oynayınca daha çok motive oluyorsunuz. Yarın için de iyi motiveyiz. Hocamızla birlikte rakibi iyi analiz ettik. İnşallah iyi bir maç olacak" diye konuştu.

"FRANSA'YI ÜZMEK İSTİYORUZ"

Fransa'nın da kaliteli oyunculardan oluştuğunu ifade eden Çalhanoğlu, "Genç oyuncuları herkes biliyor. Her maç tecrübe kazandırıyor. Sadece benim için değil takım için de öyle. Biz maçtan maça büyüyeceğiz. Tabii ki hatalar olacak. Böyle tecrübe kazanılıyor. Yarın ki maç bize bir ders olabilir. Fransa güçlü bir takım, Dünya şampiyonu. Her oyuncuları kaliteli. B takımda da iyi oyuncular var. Fransa'yı üzmek istiyoruz. İnşallah yarın güzel bir tecrübe olacak" ifadelerini kullandı.

"EN İYİSİNİ VERMEMİZ GEREKİYOR"

Fransa gibi takımlara karşı oynarken en iyisini vermelerini gerektiğine vurgu yapan Hakan Çalhanoğlu, "Büyük oyunculara karşı oynamak, sende göstermek istersin. Onlar büyük oyuncu, kaliteli. Bizim takımda da kaliteli oyuncular var. Ben kendime ve arkadaşlarıma güvendiğim için söyledim. Hata yaparak öğreneceğiz. Hoca da bizi yardımcı oluyor. Video analiz yapıyoruz. Büyük takımla karşı oynarken en iyisini vermen lazım" şeklinde konuştu.

yorum yapmak için lütfen Giriş yap

Tüm Yorumları Gör

Son Gönderiler

içeriği görüntülemek için Giriş yap