Gençler Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 3 madalya daha

09 Haziran 2019, 12:06
Gençler Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 3 madalya daha

Milli güreşçiler toplam madalya sayısını 8'e çıkardı

İspanya'da devam eden Gençler Avrupa Güreş Şampiyonası'nda milli güreşçiler 3 madalya daha kazandı. Türkiye'yi 97 kiloda temsil eden Feyzullah Aktürk altın, 57 kiloda Ahmet Duman gümüş, 70 kiloda Ömer Faruk Çayır ise bronz madalyanın sahibi oldu.

Şampiyonada milli güreşçiler toplam madalya sayısını 8'e çıkardı. Türkiye'yi 97 kiloda temsil eden Feyzullah Aktürk, Moldovalı Radu Lefter'i tuşla yenerek altın madalya kazandı. 57 kiloda Ahmet Duman, finalde karşılaştığı Rus rakibi Nachyn Mongush'a ilk devresini 6-4 önde kapattığı müsabakada 9-7 yenilerek gümüş madalyada kaldı. 70 kiloda temsilcimiz Ömer Faruk Çayır ise Azerbaycanlı Elmar Kazimov'u 3-2 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu. 

Böylece Türkiye grekoromende 2 altın, bir bronz madalya ve kadınlarda 2 gümüş madalya kazandı. Serbest stilde ise bir altın, bir gümüş ve bir bronz olmak üzere toplam 3 altın, 3 gümüş, 2 bronzla 8 madalya kazandı. 

BUGÜN ABDÜLVASİ BALTA ALTIN İÇİN MİNDERE ÇIKACAK

Bugün Abdülvasi Balta altın, Hamza Alaca bronz madalya için mindere çıkacak. Paşa Ekrem Karabulut ise bronz madalya için repesajda Moldovalı rakibi Viktor Gavriluta ile karşılaşacak.

yorum yapmak için lütfen Giriş yap

Tüm Yorumları Gör

Son Gönderiler

içeriği görüntülemek için Giriş yap