Ergin Ataman: "Özgüveniminizin yüksek olması bize avantaj getiriyor"

17 Mayıs 2019, 22:23
Ergin Ataman: "Özgüveniminizin yüksek olması bize avantaj getiriyor"

ÖZEL - Deneyimli başantrenör Fenerbahçe maçı öncesinde konuştu

THY Euroleague'de 18 yıl sonra Final Four'a kalma başarısı gösteren Anadolu Efes'te başantrenör Ergin Ataman, Osman Cengiz'in sorularını yanıtladı. Şampiyonluğa odaklandığını belirten Ataman, özgüvenlerinin yüksek olduğunu da belirtti.

Ergin Ataman'ın açıklamaları şu şekilde:

Fenerbahçe ile bu sezon 6 kez karşılaştık. Durum 3-3... Fenerbahçe, Euroleague’in favorisi olarak sezona girdi ve sezonu da 1. bitirdi. Zor bir maç olacağı kesin. Final Four'da kolay takım yok. Bu yıl bir çok kez karşılaşmamız, stratejilerini çok iyi biliyor olmamız, özgüveniminizin yüksek olması bize avantaj getiriyor.


"HIZLI HÜCUMLARLA SAYI BULMAMIZ LAZIM"

İyi hücum ettiğimizde savunmayı da daha coşkuyla yapıyoruz. Savunmayı iyi yapınca hızlı hücuma çıkıyoruz. En büyük silahlarımızdan bir tanesi de bu. Fenerbahçe ise daha kontrollü oynayan bir takım. Özellikle set oyunununda Fenerbahçe’yi geçmek çok zor. Onun için savunmayı iyi yapıp, hızlı hücumlarla sayı bulmamız lazım. Biz kısa oyuncularımızın yaratıcılığıyla sayı bulan bir takımız. Fenerbahçe ise fiziksel özelliklerini çok iyi kullanan oyunculara sahip. Pota altını çok iyi kullanan oyucuları var. Önemli olan, o gün hangi takım stratejisini ortaya koyacak. Oyunu oyuncular oynuyor. O gün hangi takımın oyuncuları daha iyi olursa o taraf kazanan olacak.

"BİZ FİNALE KALAMAZSAK FENERBAHÇE KAZANSIN"

Finale kalırsak kim gelirse gelsin. İyi oynayan gelsin. Real Madrid'i de CSKA Moskova'yı da bu sezon yenemedik. Özellikle İstanbul’daki son iki maçı son saniyelerde kaybettik. Hangisi gelirse bir alacağımız var. Alacağımızı alıp kupayı buraya getirmeye çalışacağız. Biz finale kalamazsak da Fenerbahçe kupayı kazansın.

"TEK EKSİK EUROLEAGUE"

Euroleague şampiyonluğuna iki maç uzaklıktayım ve kupa koleksiyonumda tek kupa Euroleague kupası. Gelecek ile ilgili şeylere Final Four’dan sonra bakacağız

yorum yapmak için lütfen Giriş yap

Tüm Yorumları Gör

Son Gönderiler

içeriği görüntülemek için Giriş yap