Dünya Para Okçuluk Şampiyonası'nda olimpiyatlar için 5 kota

08 Haziran 2019, 12:30
Dünya Para Okçuluk Şampiyonası'nda olimpiyatlar için 5 kota

Kasapoğlu'ndan okçulara tebrik mesajı

Türkiye, Hollanda'daki şampiyonada 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları için 5 kota aldı.

Hollanda'da süren Dünya Para Okçuluk Şampiyonası'nda mücadele eden Türk Milli Takımı sporcuları, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları için 5 kota elde etti.  Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Türk sporcular Bahattin Hekimoğlu, Sevgi Yorulmaz, Murat Turan, Yağmur Şengül ve Özgür Özen Tokyo'da mücadele etme hakkı kazandı. 

Hertogenbosch kentindeki şampiyonada erkekler makaralı yay kategorisinde Murat Turan, klasik yayda Özgür Özen, W1'de Bahattin Hekimoğlu, kadınlar makaralı yay kategorisinde Sevgi Yorulmaz, klasik yayda da Yağmur Şengül, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na vize aldı. 

OKLAR ALTIN İÇİN ATILACAK

Türk Milli Takımı, Dünya Şampiyonası'nda bireysel ve takımlarda altın madalya için atış yapacak.

Şampiyonada, bireysel erkekler makaralı yay kategorisinde Murat Turan, W1'de Bahattin Hekimoğlu birincilik için mücadele verecek. 

Takımlarda ise Yağmur Şengül, Zehra Özbey Torun ve Merve Nur Eroğlu'ndan oluşan Klasik Yay Kadın Takımı, Bahattin Hekimoğlu, Yiğit Caner Aydın ve Naci Yenier'den oluşan W1 Erkek Takımı, Murat Turan, Bülent Korkmaz ve Erdoğan Aygan'dan oluşan Makaralı Yay Erkek Takımı kürsünün en üst basamağına çıkmaya çalışacak. 

BALKAN KASAPOĞLU'NDAN PARALİMPİK OKÇULARA TEBRİK MESAJI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Hollanda’daki Dünya Para Okçuluk Şampiyonası’nda, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na kota alan 5 sporcu için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Kasapoğlu, kota alan Türk sporcular Bahattin Hekimoğlu, Sevgi Yorulmaz, Murat Turan, Yağmur Şengül ve Özgür Özen'i tebrik ederek, mesajında şu ifadelere yer verdi: Hollanda’da düzenlenen Dünya Para Okçuluk Şampiyonası’nda erkekler makaralı yay kategorisinde Murat Turan, klasik yayda Özgür Özen, W1'de Bahattin Hekimoğlu, kadınlar makaralı yay kategorisinde Sevgi Yorulmaz, klasik yayda da Yağmur Şengül, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na kota alarak bizleri gururlandırdılar. Sporcularımızın başarısında emeği geçenleri tebrik ediyor, millilerimize 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda başarılar diliyorum.

AA

yorum yapmak için lütfen Giriş yap

Tüm Yorumları Gör

Son Gönderiler

içeriği görüntülemek için Giriş yap