Doğuş Balbay: "Aç ve istekli şekilde olacağız"

17 Mayıs 2019, 10:48
Doğuş Balbay: "Aç ve istekli şekilde olacağız"

ÖZEL - Dunston ve Doğuş Fenerbahçe maçı öncesi konuştu

THY Euroleague'de 18 yıl sonra Final Four'a kalma başarısı gösteren Anadolu Efes'te takım kaptanı Doğuş Balbay ve Bryant Dunston Fenerbahçe maçı öncesi Osman Cengiz'e özel açıklamalarda bulundu.

"18 YILLIK BİR ÖZLEM VARDI"

Kulüpteki 18 yıllık özlemi dindirdiklerini belirten Doğuş Balbay, "18 yıllık bir özlem vardı kulüpte. Özellikle taraftarımızla böyle bir başarıya ulaşmak uzun zamandır beklediğimiz bir şeydi. 3-4 kez Final Four’un kapısından döndük. Ama bu yol farklı bir yıldı bizim için. Adım adım ilerledik. Önce play-offlar sonra ev sahibi avantajını kapmak... Final Four da 3. hedefimizdi. Ev sahibi avantajını alıp 2. hedefimize ulaşarak aslında 3. hedefin temelini atmıştık. 5. maçı evimizde harika bir atmosferde oynayarak 3. hedefimizi de gerçekleştirdik. Ben kaptan olarak uzun yıllardır bu takımdayım. Daha önce kalamamak bizleri üzüyordu." ifadelerini kullandı.

"AÇ VE İSTEKLİ OLACAĞIZ"

Final için Fenerbahçe ile şanslarının eşit olduğunu söyleyen kaptan, "Şanslarımızın eşit olduğunu düşünüyorum. Avrupa'nın zirvesindeki 4 takımın iki tanesinin Türk takımı olması bizim için Türk basketbolu için gurur verici. Bir tanesi de final oynayacak. Bu da çok sevindirici. Gönül ister ki kazanan Efes olsun. Aç ve istekli şekilde olacağız. Ama kazanan kesinlikle Türk basketbolu olacak." sözlerini söyledi.

"KENDİMİZE KONSANTREYİZ"

Doğuş Balbay, Fenerbahçe'deki eksiklerle ilgili de "Fenerbahçe'deki eksiklere çok takılmamak gerek. Sporda böyle talihsiz sakatlıklar olabiliyor. Fakat böyle önemli bir organizasyon içerisinde bizim için en önemli etken, bizim ne yaptığımız nasıl hazırlandığımızdır. Bu tür şeylere çok takılmamamız gerektiğini düşünüyorum. Fenerbahçe'nin kalitesi ortada. Sakatları olsa bile bunları doldurabilecek oyunculara sahipler. Sadece kendimize konsantreyiz." açıklamasını yaptı.


"FİNALE KALIP KUPAYI ALMAK İSTİYORUZ"

Bryant Dunston ise Final Four'a kalmalarına ilişkin, "Geçtiğimiz sezondan sonra çok sıkı çalıştık. Aramıza katılan arkadaşlarımızla uyumumuz da iyi odu. Çok çalıştık. Çalışmamızın karşılığını aldığımızı düşünüyorum.  Fenerbahçe çok iyi bir takım. İyi oynuyorlar ve birbirlerinin hatalarını kapatıyorlar. Onlarla bir çok kez oynadık. İki takım da birbirini çok iyi tanıyor. Biz finale kalıp kupayı almak istiyoruz. Son ana kadar savaşacağız." ifadelerini kullandı.

"ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM"

Tecrübeli oyuncu performansıyla ilgili olarak "Yükselişe geçtiğimin farkındayım. Çok çalışıyorum. Zaman içerisinde oynadıkça tecrübe kazanıyorum. Hocamızdan bir şeyler öğreniyorum. Bu yeterli demeden sürekli çalışıyorum. Kariyerimde yükselişe geçmek de bunların bir meyvesi'' sözlerini söylerken Fenerbahçe'yle ilgili olarak da "Hepsi çok iyi oyuncular. Kaliteli karakterli isimlere sahipler. Ben her zaman yaptığımı yapıp ruhumu ortaya koyacağım. Elimden geleni yapacağım." açıklamasında yaptı. 

yorum yapmak için lütfen Giriş yap

Tüm Yorumları Gör

Son Gönderiler

içeriği görüntülemek için Giriş yap