Didier Deschamps: "Burada tutkulu bir atmosfer olacak"

08 Haziran 2019, 10:48
Didier Deschamps: "Burada tutkulu bir atmosfer olacak"

Fransa çalıştırıcısı önemli değerlendirmelerde bulundu

A Milli Futbol Takımımız, 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu'ndaki üçüncü maçında grubun lideri Fransa ile karşı karşıya gelecek. 

Zorlu karşılaşma öncesinde Fransa Milli Takım Teknik Direktörü Didier Deschamps, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.


Didier Deschamps'ın açıklamaları şu şekilde: 


Mbappe hangi pozisyonda oynarsa oynasın etkili olan bir oyuncu. Mbappe'yi bir pozisyona hapsetmek doğru bir şey değil. Hangi pozisyonda oynarsa oynasın etkili olabilen bir oyuncu. Mbappe'yi Bolivya maçında tedbir amaçlı oyundan çıkardık, takımla çalışmaları yaptı. Bugün de kısa bir antrenman yapacak, bir endişemiz yok.

"SICAK BİR ATMOSFER OLACAK" 

Türkiye ile ilgili şunu net olarak söyleyebiliriz, buraya gelen takımlar her zaman çok tutkulu bir atmosferle karşılaşıyorlar. Yarınki hava sıcaklığını da hesaba katınca, demek ki burada çok tutkulu ve sıcak bir atmosfer olacak.

"ŞENOL GÜNEŞ'İ ÇOK İYİ TANIYORUM"

Sayın Şenol Güneş'i çok iyi tanıyorum, Beşiktaş ile üst üste iki şampiyonluğu var, Dünya Kupası'nda üçüncülüğü var ve gördüğüm kadarıyla burada bir gençleştirme yapıyor ancak takımın olgun bir oyun yapısı da var.  Türkiye'nin izlediğim maçlarında gençlik gördüm ve bununla birlikte sahada önemli bir olgunluk da gördüm. Burak Yılmaz ve Hakan Çalhanoğlu rakibe ciddi tehdit oluşturabilen oyuncular ve oyun planında ciddi bir yer tutuyorlar.

"ONUN TECRÜBESİNDEN FAYDALANDIK" 

Yardımcım Guy Stephan 2006 yılında Tigana'nın yardımcısı olarak Türkiye'de görev yapmıştı ve Burak Yılmaz o dönemde genç oyuncu olarak onunla çalışmıştı. Onun tecrübelerinden faydalandık.

yorum yapmak için lütfen Giriş yap

Tüm Yorumları Gör

Son Gönderiler

içeriği görüntülemek için Giriş yap