"Bu maçın yıldızı öncelikle planı çizen Yani Şenol Güneş... "

09 Haziran 2019, 11:27
"Bu maçın yıldızı öncelikle planı çizen Yani Şenol Güneş... "

Demirkol: VAR’sız hiçbir şeyi görememesi hatta VAR’la göremeyişi...

Usta spor yazarı ve yorumcusu Mehmet Demirkol, Türkiye'nin, Fransa'yı 2-0 mağlup ettiği karşılaşmayı Fanatik Gazetesi'ndeki yazısında değerlendirdi. İşte deneyimli kalemin çarpıcı tespitleri:

"OLAĞANÜSTÜ BİR ORGANİZASYONLA SAHADAYDIK"

Bu Milli Takım evrensel anlamda bu topraklardaki en iyi organizasyon. En azından dün akşam itibarıyla bunu söylemek hiç de abartılı değil. Hatta belki de az bile. Yetenek ve tecrübe açısından öyle olağanüstü bir birikimimiz olmasa da olağanüstü bir organizasyonla sahadaydık. Hem de rakip bu konularda fersah fersah öndeyken...

"HASAN ALİ'NİN MBAPPE'Yİ SİNDİRMESİ..."

Yakın oynadık. İşin sırrı buydu. Pogba’dan başlamak üzere top almalarına izin verdik ama düşünmelerine izin vermedik. Burak’tan başlayarak, Dorukhan ve Mahmut’tan devam ederek ve özellikle Hasan Ali’nin, Mbappe’yi sindirmesiyle bir robot takım gibiydik. Bunu Türkiye’de bir takıma, herhangi bir ekibe yaptırabilmek kolay iş değil.

İkinci yarıda Fransa bütün riskleri almışken bu kadar doğal bir şekilde bu kadar beton gibi durabilmek inanılmazdı. İzlemeyenler şu kadarını bilsin. Pozisyon vermedik. Burak da 2 net pozisyon kaçırdı.

Gecenin sorusu 

Yabancı sınırlaması lazım mı? Değil. Rekabet ve akıl lazım. 

Maçın starı 

Bu maçın yıldızı öncelikle planı çizen Yani Şenol Güneş... Ama onu sindiren soğukkanlı bir şekilde sergileyen paniklemeden uygulayanlar da krediyi alacaktır. Yıldızı seçmek zor. Çünkü yıldız takımdır. Güneş’in yanına Mert Mahmut, İrfan’la çizilen üçgeni tamamlayan Dorukhan’ı Ve Bu üçgenin yaratıcısı Abdullah Avcı’yı da eklemek lazım. 

Maçın olayı 

Güneş planı, görevlendirmeleri yaptı. Peki acaba bu kadar mükemmel bir uygulamayı bekliyor muydu? Sanmıyorum. Önemli olan direnç noktalarıdır. Sanırım buradaki ilk direnç noktası Hasan Ali’nin Mbappe’ye meydan okuması oldu. Gerçekten her türlüyü övgüyü hak eden bir resttti bu. Ayakta alkışlamak lazım. 

Kısa mesaj 

İyi planlanmış soğukkanlı bir metodu uygulayabilecek preofesyonellerin varsa her şey mümkündür.

yorum yapmak için lütfen Giriş yap

Tüm Yorumları Gör

Son Gönderiler

içeriği görüntülemek için Giriş yap