Acun Ilıcalı, Fenerbahçe gündemine dair açıklamalarda bulundu

24 Nisan 2019, 08:26
Acun Ilıcalı, Fenerbahçe gündemine dair açıklamalarda bulundu

"2 hocayı yemiş bir kadro..."

Ünlü iş adamı Acun Ilıcalı, Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol programına telefon bağlantısı gerçekleştirdi. Ilıcalı, Fenerbahçe gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Ilıcalı yaptığı bağlantıda şu ifadeleri kullandı:

"TARAFTARLARI HAYRANLIKLA SEYREDİYORUM"


"Fenerbahçe'ye karşı büyük bir sempatim var. Bunu hepiniz biliyorsunuz. Bütün takımları da severim bu arada. Kulübüme karşı çok ayrı duygularım var. Bu sezon çok kötü olduğumuzu kabul ediyorum. 'Fenerbahçe'de bu sezon ne gördün' derseniz. Olağanüstü bir yıldız var. Son 20 senenin yıldızı var, taraftar. Fenerbahçe taraftarı, iyi günde kötü günde diye şarkı söylemiş, bunu da uygulamış bir taraftar. Bu sezon taraftarın takıma sahip çıkışını, hayranlıkla seyrediyorum."

"UEFA'DAN CEZA YEMESİ GÜNDEMDE"


"Fenerbahçe'nin olağanüstü bir borcu var. Bu bir gerçek. Guiliano'yla Josef de Souza'nın satılması teknik bir satış değildi. Fenerbahçe'nin finansal olarak zor durumda olmasından kaynaklıydı.  Bir önceki sezon hatırlıyorsanız neredeyse bütün futbolcuları sattık. Aynı o durum aslında baktığımız zaman. Olayın finansal durumuyla ilgili bir görüşme yaptım kulüple, şok geçirdim. Takım kımıldayamıyor, UEFA'dan ceza yemesi gündemde. Nefes alamayan bir kulüp var ortada şu anda. Transfer hataları konusunda hem fikiriz."

"2 HOCAYI YEMİŞ BİR KADRO..."


"Ersun Yanal, 17. takıma geldi. İlk geldiği sezon, takımı baştan almış şampiyon yapmış. Ersun Yanal'ın ben bir özelliğini biliyorum; takımı çok iyi hazırlaması, istediği futbolcuları bulması, gençleri çıkarması. Adam 17'nci takıma gelmiş, takım 17'nci. 2 hocayı yemiş kadro. 17'nci takıma gelen bir adam ne yapabilir yani? İlk yarı takım toplamış 16 puan, ikinci yarı bitime 5 maç kala toplamış 17 puan. Takım geriye mi gitmiş? Alanyaspor'da oynayan futbolcular, Fenerbahçe'de oynayan futbolculardan daha iyi durumda şu anda."

"ALİ KOÇ'UN YAPTIĞI DELİLİK"


"Ali Koç, gördüğüm en cesur insanlardan biri. Böyle bir kulübe gelebilmek, gerçekten delilik. O delilikte Ali Koç'ta var ki geldi. 600 milyon dolar borcu olan yerin, millet önünden geçmez. Ali Koç, ateşten gömleği geldi giydi şimdi. Ben de kendi işimde hata yapıyorum. Ali Koç'un hata yapma kredisi bana göre taraftarlarda oldukça fazla. Şu anda transfer yapamıyor, bonservis alamıyor, takımı bir an önce bir düzlüğe çıkarması lazım finansal olarak. Kriz sezonlarından sonra ertesi sezon şampiyon olduk biz. Defalarca olmuş bir şey bu. Büyük takım bunlar zaten. Bir anda düşer, ertesi sene bir bakarsın 1'nci ya da 2'nci olmuş."

"ÇOK YAKINDA AÇIKLAYACAĞIZ"


"Ağır Fenerbahçe taraftarıyım ama bütün kulüplerimizi sevip, oralardan dostları olan biriyim. Fatih Terim'in evinde defalarca gitmişliğim vardır. Bütün takımlara olan sempatimin, futbola olan sevgimden kaynaklandığını söyleyeyim. Kulüpten bir davet geldi, görüştük. Ondan sonra kulübün finansal durumunu gördüm. Bununla ilgili bir şey yapılması lazım, evet. Ben de bununla ilgili, 2-3 görüşmeden sonra bir yere geldiğimizi düşünüyorum. Çok yakında bunu açıklayacağız. Tahmin ediyorum; dünya futbol tarihinin en büyük başarılarından birini, taraftarlarla beraber ortaya koyacağız. Dünya futbol tarihinin en büyük taraftar dayanışmasını yapacağımızı düşünüyorum."

"YÖNETİCİLİĞE AYIRABİLECEK ZAMANIM YOK"


 "Ben şu anki yöneticilerimize hayranlık duyuyorum. Futbolda yöneticilik yapmak ya da siyasette olmak, cesaret isteyen işler. Yöneticiliğe ayırabileceğim bir zaman dilimim yok. Fenerbahçe'nin dünya markası olması için elimden geleni yapacağım. Böyle daha da rahat, bir sorumluk yok üzerimde. Her şeyi gönlümden gelerek yapıyorum. Bir beklentim, çıkarım yok. Bütün Fenerbahçeliler'in böyle düşündüğünü sanıyorum. Fenerbahçeliler olarak biz başkayız, bu farkımızı da ortaya beraber koyacağız. İddialı konuşmayı severim."

"GALATASARAY'IN BAŞARILARIYLA..."


"Herkesin bir özlemi vardır hayatta, ben futbolu çok severim. Futbolcu değilim ama o ambiyansı bir kaç kere yaşadım. Futbolculara çok imrenen biriyim. Taraftar olmaktan çok mutluyum. Şampiyonlar Ligi'nde 150 maçı canlı izlemişimdir, Boca - River maçında Arjantin'e gitmişliğim vardır. Sürekli futbolun içindeyimdir yani. Avrupa'da Türk takımlarının getirdiği başarılara gurur duyuyorum. Galatasaray'ın başarılarıyla her zaman mutlu olmuş biriyim."

"SORUN KADRO YETERSİZLİĞİ"


"Bu sene biz Fenerbahçe'de; ne Ali Koç'ta ne de Ersun Yanal'da sorun arayalım. Yanal sezon öncesi hazırlığını yapamamış, Koç'ta 600 milyon dolar borcun altına girmiş. 'Sorun ne' diye sorarsanız bana, net bir şekilde futbolcu kalitesinin yetersizliği. Yabancısı maalesef ruh olarak hazır değil. Yerlilerde tabi ki değerli kardeşlerim var. Yabancılarda özellikle bazen tutmadı mı tutmaz."

"MESUT ÖZİL NEDEN OLMASIN"


"Mesut Özil konusunda, zamanın ne göstereceği belli olmaz ama her şey olur zamanla. Bu işler kısmettir ama neden olmasın derim."

"TRABZONSPOR MAÇI..."


"Maçlardan önce çok tahminde bulunmayı sevmiyorum. Fenerbahçe'de şöyle bir durum var. Bu takım büyük maçlarda, deplasmandaki Trabzonspor mücadelesi hariç ezilmedi. Bu takım niye bu futbolu oynuyor, onu anlayamadık biz yani."

"İNSANLARIN BAKIŞ AÇISINA BAĞLI"


"Fenerbahçe'nin küme düşmesi hakkında yapılan tablolar içimi hiç acıtmıyor. Bu insanların bakış açısına bağlı. Fenerbahçe'nin Avrupa kupalarına katılmak için 8 puana ihtiyacı var. Düşme hattına 5 puan varsa, 8 puan farkı kapatırsa da UEFA'ya gidecek. Bir de aslında o hesapları yapmak lazım."

"BAŞAKŞEHİR'LE OLAN SAMİMİYETİM..."


"Şampiyonluk deyince benim kafam çok karışık. Çünkü çok sevdiğim dostlarım olan hem Galatasaray hem de Başakşehir var. Başkanından, takım kaptanına kadar Başakşehir'le olan samimiyetim çok yüksek. Galatasaray'da da Fatih Terim, çok değer verdiğim ailecek görüştüğüm bir insan."

"BURAK'I FUTBOLA BEN DÖNDÜRDÜM"


"Beşiktaş'ta da Burak Yılmaz var. Futboldan koptuğu anlarda, futbola onu ben döndürdüm. Üzerinde çok emeğim var. Baktığımız zaman 3 takımda da çok yakın dostluklarım var. Başakşehir'i, Galatasaray'ın zorlu fikstüründen dolayı şampiyonluğa daha yakın görüyorum."

"OKAN VE SERGEN'İN BAŞARISI MUTLU EDİCİ"


"Türk futbolunda beni çok mutlu eden gelişmeler var. Örneğin Sergen Yalçın ve Okan Buruk'un başarıları. Sergen'le yıllarca beraber çalıştım. Ne kadar düzgün, dürüst bir insan olduğunu bilen biriyim. İşine karşı olan ciddiyetini; çalıştığımız her dönemde yaşadım. Sergen Yalçın, benim için önemli bir insan gerçekten. Okan'la biz beraber büyüdük. Her gün görüştüğümüz, beraber tatillere gittiğimiz oldu. İkisinin başarısı benim için çok mutluluk verici bir olay."

"SERGEN YALÇIN, BEŞİKTAŞ'TA BAŞARILI OLUR"


"Sergen Yalçın gittiği her takımda başarılı olur. Bıraktığı takımlarda çeşitli sorunlar yaşandı ama sorunlar Sergen'den kaynaklı değildi. Örneğin futbolcuların parası yatırılmadı. Aylarca maaş alamadı, sonra Sergen bıraktı gitti oluyor. Sergen Yalçın'ın Beşiktaş'ta da başarılı olacağını düşünüyorum."

"EMRE TIBBEN İNCELENMELİ"


"Emre Belözoğlu, gözden kaçan bir olaydır bence Türkiye'de. Çok daha manşette tutulması gereken bir durum benim için. Doğum tarihine bakarsanız, ben dünyada bunu 4-5 kere gördüm. 10 kere gördüğümü zannetmiyorum. Şu anda onun yaşında olan bir futbolcunun, böyle bir performans verdiğini ben hatırlamıyorum. Emre, Türk futbolunun gelmiş geçmiş en büyük futbolcularından biridir. Kendisine iyi bakarak, fiziksel durumunu bu yaşına kadar götürmüştür. Bana göre örnek bir futbolcudur. Tıbben incelenmesi gereken bir durum, böyle bir şey ben hayatta görmedim. Emre, Fenerbahçe camiasında mutlaka olmalıdır."

yorum yapmak için lütfen Giriş yap

Tüm Yorumları Gör

Son Gönderiler

içeriği görüntülemek için Giriş yap