Abdülkadir ve Yusuf için devler sıraya girdi

10 Haziran 2019, 20:02
Abdülkadir ve Yusuf için devler sıraya girdi

Trabzonsporlu yıldızlara teklif yağmuru

Trabzonspor altyapısından yetişen ve gösterdikleri performanslarla Avrupa devlerini peşine takan Yusuf Yazıcı ile Abdülkadir Ömür için Başkan Ahmet Ağaoğlu net konuşmuştu. Fırtına'nın patronu, "Yusuf ve Abdülkadir'in bu sezon da takımda kalmasını istiyoruz. Para belirleyici unsur olmayacak" demişti. Ağaoğlu'nun net tavrına rağmen, gençlere teklif yağıyor. Türk futbolunun iki yıldızı da yaz transfer döneminin en gözde oyuncuları olacak gibi görünüyor.

ABDÜLKADİR İÇİN 14 MİLYON EURO

Yusuf ve Abdülkadir için şimdiden Fırtına'nın kapısını birçok ekip çaldı. Devre arasında Abdülkadir için 14 milyon Euro'yu (90 milyon TL) gözden çıkaran Portekiz devi Benfica'nın ilgisi devam ediyor. 19 yaşındaki oyuncunun İspanyol ve İngiliz takımlarının da transfer listesinde yer aldığı öğrenilirken, Yusuf için ise İspanyol ekibi Real Sociedad, İngiliz temsilcisi Cardiff City ve Fransa'nın Lille takımının devrede olduğu belirtildi. En ciddi teklifin de Lille'den geldiği kaydedildi. 

ZEKİ ÇELİK DEVREDE  

Fransa'da sezonu PSG'nin ardından ikinci sırada tamamlayan Lille'in, Yusuf için 12 milyon Euro (77.1 milyon TL) peşin, 4 milyon Euro (25.7 milyon TL) bonus ve bir sonraki satıştan yüzde 10 payı gözden çıkardığı gelen haberler arasında. Milli futbolcumuz Zeki Çelik'in de Yusuf'u ikna etmek için devrede olduğu belirtildi. 

(Fanatik)

yorum yapmak için lütfen Giriş yap

Tüm Yorumları Gör

Son Gönderiler

içeriği görüntülemek için Giriş yap